Συνεχίζονται οι εκπαιδευτικές συναντήσεις γονέων

synanthshgoneon

«Εφηβεία- περίοδος αλλαγών με επικοινωνία και όρια»

Καλούνται οι γονείς να παρακολουθήσουν την δεύτερη εκπαιδευτική συνάντηση γονέων με θέμα «Εφηβεία- περίοδος αλλαγών με επικοινωνία και όρια» που διοργανώνεται αύριο Τρίτη 6 Δεκεμβρίου από το Δήμο Ελασσόνας, στις νέες εγκαταστάσεις του Κέντρου Δία Βίου Μάθησης (Δημάρχου Χρ. Βλαχοδήμου 1 ) και ώρα 17:30 – 19:30.

Την εκπαιδευτική συνάντηση γονέων διοργανώνει το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων Π. Ε. Λάρισας- ΟΚΑΝΑ και ομιλήτριες θα είναι η κ. Γεωργία Ζαβράκα, Ψυχολόγος, η κ. Ειρήνη Οικονόμου, Κοινωνική Λειτουργός και η κ. Κυριακή Ανδρεάδη, Ψυχολόγος του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Ελασσόνας.

Οι εκπαιδευτικές συναντήσεις γονέων σκοπό έχουν τη στήριξη του θεσμού της οικογένειας, την προστασία της ψυχικής υγείας ανήλικων και ενήλικων ατόμων μέσα στην οικογένεια, στοχεύοντας κυρίως στην πρόληψη.

Για πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλέσουν στα τηλέφωνα 2493350245 – 2493022676.

Συνεχίζεται το πρόγραμμα δράσης για την καταπολέμηση της υπογεννητικότητας, μέσω της μη κερδοσκοπικής εταιρείας HOPEgenesis, το οποίο πρόγραμμα προσφέρει δωρε [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας προσφέρει και φέτος το Πασχαλινό Καλάθι Αλληλεγγύης σε οικογένειες δικαιούχους του Κοινωνικού Παντοπωλείου με την ευγενική στήριξη επιχειρήσε [ ... ]

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο ανοιχτός διαγωνισμός από το Δήμο Ελασσόνας για την επιλογή αναδόχου του έργου «Κατασκευή καταφυγίου αδέσποτων ζώων συντροφιάς Δήμου Ελασσ [ ... ]

Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2024 ο Δήμος Ελασσόνας υποδέχεται ως συνδιοργανωτής τη μεγάλη γιορτή της ποδηλασίας, τον ΔΕΗ Διεθνή Ποδηλατικό Γύρο Ελλάδας 2024, και είναι ένας από [ ... ]