Την πρόσληψη δύο Βρεφονηπιοκόμων ανακοίνωσε ο ΟΚΠΑΠ Δήμου Ελασσόνας

okpap

Την πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου συνολικά δύο (2) ατόμων για την υλοποίηση της δράσης «Προώθηση και υποστήριξη παιδιών για την ένταξη τους στην προσχολική εκπαίδευση καθώς και για την πρόσβαση παιδιών προσχολικής ηλικίας, εφήβων και ατόμων με αναπηρία, σε υπηρεσίες δημιουργικής απασχόλησης της χρονικής Περιόδου 2022-2023» ανακοίνωσε ο «Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης και Παιδείας» του Δήμου Ελασσόνας.

Συγκεκριμένα θα προσληφθούν δύο (2) άτομα ειδικότητας ΤΕ Βρεφονηπιοκόμων για την άμεση στελέχωση των παιδικών σταθμών του δήμου, με διάρκεια σύμβασης έως 31-08-2023 και δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης σε περίπτωση συνέχισης της δράσης.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση με κωδικό ΕΝΤΥΠΟ ΑΣΕΠ ΣΟΧ1 ΠΕ/ΤΕ και να την υποβάλουν μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είτε αυτοπροσώπως, είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή τους θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, στα γραφεία της υπηρεσίας στη διεύθυνση: Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας Δήμου Ελασσόνας, 6ης Οκτωβρίου 57, Τ.Κ.: 40200, Ελασσόνα (υπόψη κας Καραγεώργου Βασιλείας, τηλ. επικοινωνίας: 2493350226-227).

Το εμπρόθεσμο των αιτήσεων κρίνεται με βάση την ημερομηνία που φέρει ο φάκελος αποστολής, ο οποίος μετά την αποσφράγισή του επισυνάπτεται στην αίτηση των υποψηφίων. Η αίτηση συμμετοχής επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης και η ευθύνη της ορθής συμπλήρωσής της είναι αποκλειστικά του υποψηφίου.

Για κάθε πληροφορία οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ανατρέξουν στην ιστοσελίδα του δήμου www.dimoselassonas.gr (ενότητα ΟΚΠΑΠ) καθώς και στον πίνακα ανακοινώσεων του Δήμου Ελασσόνας.

Η προθεσμία των αιτήσεων είναι έως την Παρασκευή 10/02/2023.

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]