Έναρξη λειτουργίας για τα χορωδιακά σύνολα του Δήμου Ελασσόνας

miktixorodia

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΑΚΡΟΑΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Η Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Ελασσόνας ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας των Χορωδιακών Συνόλων του Δήμου, για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά. Παλιά και νέα μέλη καλούνται να ενώσουν και πάλι τις φωνές τους και την αγάπη τους για το χορωδιακό τραγούδι, με σκοπό τη συνεισφορά τους στη χορωδιακή τέχνη και στα πολιτιστικά δρώμενα της πόλης.

Η παρούσα ανακοίνωση απευθύνεται σε ανθρώπους όλων των ηλικιών (παιδιά από Ά τάξη δημοτικού, έως και ενήλικες), που αγαπούν να τραγουδούν, χωρίς να διαθέτουν απαραίτητα μουσικές γνώσεις ή εμπειρία.

Τα τμήματα που θα λειτουργήσουν είναι:

• Προ-χορωδία (για αρχάρια παιδιά): Σάββατο 12:00-13:00

• Παιδική χορωδία (για παιδιά 10-18 ετών): Σάββατο 13:00-14:00

• Μικτή Χορωδία (για ενήλικες): Τρίτη 20:00-22:00

Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται στην Αίθουσα Προβολής Τοπικού Πολιτισμού (πρώην Δημοτικό Ωδείο). Οι εγγραφές και τα δίδακτρα είναι ΔΩΡΑΕΝ.

Για εγγραφές νέων μελών και περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο τηλέφωνο: 6973351291.

Υπεύθυνη διδασκαλίας: Ευλαμπία Ντούλα.

Ο Δήμος Ελασσόνας ενημερώνει όλους τους ιδιοκτήτες, νομείς, επικαρπωτές μισθωτές ή υπομισθωτές οικοπεδικών και λοιπών ακάλυπτων χώρων, ότι πρέπει να διατηρούν κα [ ... ]

Με την καθιερωμένη ποδηλατάδα για μικρούς και μεγάλους ανοίγουν φέτος οι «Ημέρες Περιβάλλοντος 5» που διοργανώνει για 5η χρονιά ο Δήμος Ελασσόνας, μέσω της Αντιδη [ ... ]

Με τη συμμετοχή εκατοντάδων αθλητών από όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό θα διεξαχθεί και φέτος ο ορεινός αγώνας στην Βερδικούσια «Mamali Trail Run 2024» την Κυριακή 9 Ιουνί [ ... ]

Έναρξη υποβολής αιτήσεων για την οικονομική ενίσχυση κοινωνικά ευάλωτων ατόμων