Την πρόσληψη ενός Βρεφονηπιοκόμου ανακοίνωσε ο ΟΚΠΑΠ Δήμου Ελασσόνας

okpap

Την πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου συνολικά ενός (1) ατόμου για την υλοποίηση της δράσης «Προώθηση και υποστήριξη παιδιών για την ένταξη τους στην προσχολική εκπαίδευση καθώς και για την πρόσβαση παιδιών σχολικής ηλικίας, εφήβων και ατόμων με αναπηρία, σε υπηρεσίες δημιουργικής απασχόλησης 2023 – 2024», ανακοίνωσε ο «Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης και Παιδείας» του Δήμου Ελασσόνας.

Συγκεκριμένα θα προσληφθεί ένα (1) άτομο ειδικότητας ΤΕ Βρεφονηπιοκόμων για την άμεση στελέχωση των παιδικών σταθμών του δήμου, με διάρκεια σύμβασης έως 31-08-2024 και δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης σε περίπτωση συνέχισης της δράσης.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση με κωδικό ΕΝΤΥΠΟ ΑΣΕΠ ΣΟΧ1 ΠΕ/ΤΕ και να την υποβάλουν μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είτε αυτοπροσώπως, είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή τους θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, στα γραφεία της υπηρεσίας στη διεύθυνση: Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας Δήμου Ελασσόνας, 6ης Οκτωβρίου 57, Τ.Κ.: 40200, Ελασσόνα (υπόψη κας Καραγεώργου Βασιλείας, τηλ. επικοινωνίας: 2493350226-227).

Το εμπρόθεσμο των αιτήσεων κρίνεται με βάση την ημερομηνία που φέρει ο φάκελος αποστολής, ο οποίος μετά την αποσφράγισή του επισυνάπτεται στην αίτηση των υποψηφίων. Η αίτηση συμμετοχής επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης και η ευθύνη της ορθής συμπλήρωσής της είναι αποκλειστικά του υποψηφίου.

Για κάθε πληροφορία οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ανατρέξουν στην ιστοσελίδα του δήμου www.dimoselassonas.gr (ενότητα ΟΚΠΑΠ) καθώς και στον πίνακα ανακοινώσεων του Δήμου Ελασσόνας.

Η προθεσμία των αιτήσεων είναι έως την Παρασκευή 28/9/2023.

Εκλέχτηκε το Νέο Συμβούλιο Νέων του Δήμου Ελασσόνας με τη συμμετοχή 29 νέων ηλικίας 17- 32 ετών, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν από το Δήμο Ελασσόνας οι εκπαιδευτικές συναντήσεις για γονείς, από το τμήμα Κοινωνικής Πρόνοιας-Κέντρο Κοινότητας σε συνεργασία με τον  [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας, και οι υπηρεσίες κοινωνικής πρόνοιας, πολιτικής προστασίας και κοινωνικής συνοχής, ενημερώνουν ότι κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού, κυρίως ότ [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας ενημερώνει όλους τους ιδιοκτήτες, νομείς, επικαρπωτές μισθωτές ή υπομισθωτές οικοπεδικών και λοιπών ακάλυπτων χώρων, ότι πρέπει να διατηρούν κα [ ... ]

Με την καθιερωμένη ποδηλατάδα για μικρούς και μεγάλους ανοίγουν φέτος οι «Ημέρες Περιβάλλοντος 5» που διοργανώνει για 5η χρονιά ο Δήμος Ελασσόνας, μέσω της Αντιδη [ ... ]