Δήμος Ελασσόνας: «Τακτοποιήστε οφειλές πριν την έναρξη της αρδευτικής περιόδου»

ardeusiagrotes

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενες ημέρες να καταθέσουν δηλώσεις άρδευσης.

Όπως προβλέπεται στον Κανονισμό Άρδευσης του Δήμου Ελασσόνας, όσοι οφείλουν τέλη άρδευσης από προηγούμενα έτη και δεν έχουν κάνει ρύθμιση οφειλών, δεν έχουν δικαίωμα χρήσης του δικτύου.

Για πρώτη φορά φέτος όσοι οφείλουν μπορούν να ενημερωθούν αναλυτικά και να πληρώσουν τις οφειλές τους ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας του Δήμου Ελασσόνας www.dimoselassonas.gr ακολουθώντας τη διαδρομή Ηλεκτρονικές Πληρωμές > ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ > Εγγραφή, συμπληρώνοντας απλώς τα στοιχεία τους και χωρίς να αποκαλύψουν προσωπικούς κωδικούς.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις οφειλές των αρδευτών, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να τηλεφωνήσουν στο ταμείο του Δήμου στον αριθμό 2493350246 (κ. Θεοδώρα Ζάγκα, εργάσιμες ημέρες και ώρες 8:00-11:00 πμ)

Τιμώντας την 19η Μαΐου, Ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου, ο Δήμος Ελασσόνας και η Ένωση Ποντίων Επαρχίας Ελασσόνας, διοργανώνουν εκδηλώσεις το Σ [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας ανακοινώνει την έναρξη των εγγραφών στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Ελασσόνας. Η υποβολή των αιτήσεων θα διαρκέσει έως και την Τετάρτη 5 Ιουν [ ... ]

Σύμφωνα με την Πυροσβεστική Διάταξη 9/2024 (φεκ 2387/22-04-2024 τεύχος Β΄) λόγω αυξημένης επικινδυνότητας, από 1 Μάϊου έως και τέλη Οκτωβρίου, απαγορεύονται οποιεσδήποτε θερ [ ... ]