Σύσκεψη για την διαχείριση των ζώων συντροφιάς στο Δήμο Ελασσόνας

elegxoizozsyntrofias

Έρχονται έλεγχοι και πρόστιμα

Ξεκινάνε αυτή την εβδομάδα οι έλεγχοι σε ιδιοκτήτες ζώων συντροφιάς που θα πραγματοποιηθούν από το Α.Τ. Ελασσόνας, με την υποστήριξη του Δήμου Ελασσόνας και του Δασαρχείου Ελασσόνας.

Την απόφαση πήρανε μετά από τη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε στο Δημαρχείο Ελασσόνας, ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας, ο Διοικητής του Αστυνομικού Τμήματος Ελασσόνας κ. Πέτρος Μουταφίδης, ο Δασάρχης Ελασσόνας κ. Χρήστος Αναστόπουλος, παρουσία του Αντιδημάρχου Καθαριότητας & Διαχείρισης Αδέσποτων Ζώων Συντροφιάς κ. Κων. Δήμκου και του συμβεβλημένου με το δήμο κτηνίατρο κ. Γ. Παπαλεξίου.

Οι έλεγχοι θα πραγματοποιηθούν σε διάφορες κοινότητες του δήμου, για να διαπιστωθεί αν οι ιδιοκτήτες έχουν προχωρήσει στις προβλεπόμενες διαδικασίες που ορίζει ο νόμος για τα ζώα συντροφιάς (εμβολιασμοί, στειρώσεις, σήμανση κ.α.).

Στη σύσκεψη συμμετείχε και ο αστυνομικός κ. Ν. Τσολάκης.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ενημερωτική ημερίδα που διοργάνωσε ο Δήμος Ελασσόνας σε συνεργασία με την ΑΜΚΕ Τυτώ την Πέμπτη 27 Ιουνίου στην αίθουσα Δημοτικού Συ [ ... ]

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγες ημέρες τα αθλητικά προγράμματα «Κύκλοι Άθλησης» και «Εργαστήρια Ευεξίας», τα οποία υλοποίησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η Αντιδη [ ... ]

Για την Πολωνία αναχωρεί την Τετάρτη 10 Ιουλίου η Φιλαρμονική του Δήμου Ελασσόνας όπου θα συμμετάσχει στο 16ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών στην πόλη Μσάνα Ντόλνα (Mszana a Dolna) [ ... ]

ΕΚΠΟΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΝΟΛ ΑΕ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ