Η Φιλαρμονική του Δήμου Ελασσόνας στην Πολωνία

photofilarmoniki

Για την Πολωνία αναχωρεί την Τετάρτη 10 Ιουλίου η Φιλαρμονική του Δήμου Ελασσόνας όπου θα συμμετάσχει στο 16ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών στην πόλη Μσάνα Ντόλνα (Mszana a Dolna) στα πλαίσια των πολιτιστικών εκδηλώσεων καλοκαίρι 2024.

Το Φεστιβάλ διοργανώνεται από τη Φιλαρμονική της πόλης η οποία έκλεισε τα 120 χρόνια καλλιτεχνικής δράσης και ανήκει στην πυροσβεστική μονάδα της Μσάνα Ντόλνα.Μαέστρος και ψυχή του Φεστιβάλ είναι ο μουσικός και πυροσβέστης Πιότρ Ρατάι.

Η Μσάνα Ντόλνα είναι μια τουριστική πόλη της νότιας Πολωνίας 50 χιλιόμετρα νότια της Κρακοβίας και ανήκει στην επαρχία του Ζακοπάνιε.

Η Φιλαρμονική του Δήμου Ελασσόνας με 50 εκτελεστές και τον αρχιμουσικό της Δημήτρη Τσιαβέ θα παρουσιάσει ένα πρόγραμμα ποικίλο από το ξένο και ελληνικό ρεπερτόριο, συμμετέχοντας για 4η φορά σε διεθνές Φεστιβάλ στο εξωτερικό.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ενημερωτική ημερίδα που διοργάνωσε ο Δήμος Ελασσόνας σε συνεργασία με την ΑΜΚΕ Τυτώ την Πέμπτη 27 Ιουνίου στην αίθουσα Δημοτικού Συ [ ... ]

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγες ημέρες τα αθλητικά προγράμματα «Κύκλοι Άθλησης» και «Εργαστήρια Ευεξίας», τα οποία υλοποίησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η Αντιδη [ ... ]

Για την Πολωνία αναχωρεί την Τετάρτη 10 Ιουλίου η Φιλαρμονική του Δήμου Ελασσόνας όπου θα συμμετάσχει στο 16ο Φεστιβάλ Φιλαρμονικών στην πόλη Μσάνα Ντόλνα (Mszana a Dolna) [ ... ]

ΕΚΠΟΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΝΟΛ ΑΕ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ