Δήμος Ελασσόνας: Αναβαθμίστηκαν οι χώροι υγιεινής του Α’ Παιδικού Σταθμού Ελασσόνας

apaidikosanavathmisi1

Στην αναβάθμιση των χώρων υγιεινής του Α΄ Παιδικού Σταθμού Ελασσόνας, προχώρησε ο Δήμος Ελασσόνας, με σκοπό την αναβάθμιση τους και την καλύτερη λειτουργικότητα για την εξυπηρέτηση των νηπίων. Πρόκειται για ένα από τους μεγαλύτερους παιδικούς σταθμούς του δήμου που φιλοξενεί κάθε χρόνο 80-100 νήπια.

Αναφορικά με την ανακατασκευή των χώρων υγιεινής στον παιδικό σταθμό η αρμόδια αντιδήμαρχος κ. Έλενα Τάζε δήλωσε: «Συνεχίζουμε τις αναβαθμίσεις των παιδικών σταθμών μετά από σειρά παρεμβάσεων που ξεκίνησαν το 2023, τόσο σε εσωτερικούς όσο και εξωτερικούς χώρους. Η λειτουργικότητα και η ασφάλεια των χώρων τόσο για τα νήπια όσο και για το εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό είναι κύριο μέλημα μας και αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε καθημερινά, παρέχοντας καλύτερες υπηρεσίες για όλους».

apaidikosanavathmisi2

apaidikosanavathmisi4

Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2024 06:06
Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού

Συνάντηση του δημάρχου κ. Γάτσα με τους εκπαιδευτικούς πληροφορικής

Ένα όνειρο δεκαετιών πήρε σάρκα και οστά το περασμένο Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2024 με την αποπεράτωση και την εγκαινίαση από το Δήμο Ελασσόνας του Πνευματικού Κέντ [ ... ]

Στην αναβάθμιση των χώρων υγιεινής του Α΄ Παιδικού Σταθμού Ελασσόνας, προχώρησε ο Δήμος Ελασσόνας, με σκοπό την αναβάθμιση τους και την καλύτερη λειτουργικότητα  [ ... ]

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2024 12:24
Δημιουργία Γραφείου Ενημέρωσης ΑμεΑ

Νίκος Γάτσας: «Βρισκόμαστε στο πλευρό όλων των συμπολιτών μας χωρίς διακρίσεις»

Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου | Πέμπτη 24 Οκτωβρίου, 7 μ.μ.