Διακήρυξη Δημόσιου Ανοικτού Πρόχειρου Διαγωνισμού «Προμήθεια τροφίμων για τα έτη 2015»

Αρ. Πρωτ.: 27579

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας διακηρύσσει Δημόσιο Ανοικτό Πρόχειρο Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την «Προμήθεια τροφίμων για τα έτη 2015» (ειδών παντοπωλείου, αρτοποιείου, κρεοπωλείου, οπωρολαχανικών), ποσού 19.264,00€ με ΦΠΑ, για τις ανάγκες των παιδικών σταθμών της ΔΕ Ελασσόνας του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας Δήμου Ελασσόνας,

με κριτήριο κατακύρωσης το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης στη μέση τιμή λιανικής πώλησης, όπως αυτές προσδιορίζονται από την Διεύθυνση Εμπορίου της Περιφέρειας Θεσσαλίας, στην κατηγορία οπωρολαχανικών, ελαιολάδων, κρεατικών (νωπών και κατεψυγμένων). Για τα υπόλοιπα είδη τροφίμων η κατακύρωση θα γίνει σε προμηθευτή (ή προμηθευτές) που θα προσφέρει /ουν τη χαμηλότερη τιμή επί των τιμών της μελέτης.

Ο Διαγωνισμός θα γίνει την Tρίτη, 17/11/2015 και ώρα από 10:00 έως 11:00 π.μ. (λήξη υποβολής προσφορών) στα γραφεία του Δήμου Ελασσόνας στην οδό 6ης Οκτωβρίου 57 ενώπιον αρμόδιας Επιτροπής. Στην περίπτωση όπου ο διαγωνισμός κριθεί άγονος ή αναβληθεί για οποιαδήποτε λόγο, τότε θα επαναληφθεί την Τρίτη, 24/11/2015, την ίδια ώρα και στον ίδιο τόπο χωρίς να προηγηθεί νέα δημοσίευση.

Κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει στο διαγωνισμό υποβάλλοντας προσφορά για το σύνολο των ειδών σε μία ή περισσότερες κατηγορίες των προς προμήθεια ειδών του προϋπολογισμού.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία του Δήμου Ελασσόνας, οδός 6ης Οκτωβρίου 57 στο τηλέφωνο 24933 50244, Γραφείο Προμηθειών. Η παρούσα και η αναλυτική διακήρυξη διατίθενται δωρεάν στο «Διάυγεια» και στο site του Δήμου «www.dimoselassonas.gr».

Για να δείτε την διακήρυξη πατήστε pdf-logo εδώ.

Πληροφορίες: Κωνσταντίνου Βασίλειος
Τηλέφωνο: 24933 50244
Fax: 24933 23408
e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
web site: www.dimoselassonas.gr

Ελασσόνα,10/11/2015