Πρόσκληση συμμετοχής σε μαθητική έκθεση ζωγραφικής στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Ελευθέρια 2019»

Αρ. Πρωτ.: 14223

Ο Δήμος Ελασσόνας και η Αντιδημαρχεία Πολιτισμού Ελασσόνας στο πλαίσιο του εορτασμού της Εθνικής Επετείου «Ελευθέρια 2019» διοργανώνει μαθητική έκθεση ζωγραφικής με θέμα «Η Απελευθέρωση της Ελασσόνας» και καλεί τους μαθητές της τετάρτης, πέμπτης, και έκτης δημοτικού των Σχολείων της Επαρχείας Ελασσόνας, να δημιουργήσουν ζωγραφικά έργα τα όποια θα αναρτηθούν και θα κοσμούν τα σημεία των εκδηλώσεων.

Προθεσμία κατάθεσης των ζωγραφικών έργων : Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019 στο γραφείο της Αντιδημαρχείας Πολιτισμού Ελασσόνας (Χρ.Βλαχοδήμου 1, Ελασσόνα).

Τα έργα των μαθητών να είναι σε Α4 και στην πίσω πλευρά τους να αναγράφεται το ονοματεπώνυμο, τάξη και σχολείο.

Παρακαλούμε για την ενημέρωση των μαθητών και τη συμμετοχή σας στη δράση.

Tηλ: 24930-25440
Fax: 24930-25053

Η Αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού

Καρκαβανίδου – Σκρέτα Ευφροσύνη