Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικής Επιτροπής, δια ζώσης, 06/02/2024 ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                             ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ (προσθήκη θέματος)
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                                 Ελασσόνα 01/02/2024
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ                                                                    Αρ. Πρωτ: 1934
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Παύλου Πανδώρα
Τηλ: 2493350234                                                                      Προς: Τα μέλη της Δημοτικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                                             Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 όπως ισχύει, σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, δια ζώσης της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, την 6η του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2024 ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00μ.μ.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Έγκριση της υπ' αριθ. 1/2024 Μελέτης με τίτλο «Προμήθεια ενός (1) Εκσκαφέα Φορτωτή για το Δήμο Ελασσόνας».

2. Υποβολή Αιτήματος στο Πλαίσιο του Α' Κύκλου Κινητικότητας έτους 2024.

3. Έγκριση 3ου Πρακτικού Δημοπρασίας για το Διαγωνισμό Προμήθειας Καυσίμων Κίνησης & Καυσίμων Θέρμανσής του Δήμου Ελασσόνας και της ΔΕΥΑ Ελασσόνας 2024-2026».

4. Λήψη απόφασης για υποβολή πρότασης στο Χρηματοδοτικό Πρόγραμμα «Δράσεις Περιβαλλοντικού Ισοζυγίου» στην πρόσκληση με κωδικό Πρόσκλησης «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ 2023-2024» του Πράσινου Ταμείου για την χρηματοδότηση της πράξης με τίτλο «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΤΚ ΚΟΚΚΙΝΟΠΗΛΟΥ» .

5. Κάλυψη από ιδίους πόρους του επιπλέον ποσού για την υλοποίηση του έργου με τίτλο «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΤΚ ΚΟΚΚΙΝΟΠΗΛΟΥ» και αποδοχή των όρων χρηματοδότησης.

6. Αποδοχή απόφασης ένταξης της Πράξης «Αντικατάσταση εσωτερικού δικτύου ύδρευσης στη Δ.Κ. Ελασσόνας» στο Ε.Π. «Υποδομές Μεταφορών, Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη 2014 - 2020»

7. Έγκριση κατ' εξαίρεση υπηρεσιακού οχήματος εκτός των ορίων της οικείας Περιφερειακής Ενότητας του Δήμου Ελασσόνας.

8. Έγκριση κατ' εξαίρεση οδήγησης υπηρεσιακών οχημάτων από αιρετό του Δήμου Ελασσόνας.

9. Έγκριση κατ' εξαίρεση οδήγησης υπηρεσιακών οχημάτων από υπαλλήλους του Δήμου Ελασσόνας, που δεν κατέχουν οργανική θέση.

10. Έγκριση συμπλήρωσης του Μητρώου Ιδιοκτητών οχημάτων, μέσων και μηχανημάτων έργου για την αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών από φυσικές ή τεχνολογικές καταστροφές στην περιοχή ευθύνης του Δήμου Ελασσόνας.

11. Έγκριση της υπ' αριθ. 1/2024 Μελέτης με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΟΦΟΡΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ» της Διεύθυνσης Περιβάλλοντος και Ποιότητας Ζωής.

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ. 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ