Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικής Επιτροπής, δια ζώσης, 29/02/2024

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                      Ελασσόνα 23/02/2024
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                         Αρ. Πρωτ: 3471
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Παύλου Πανδώρα
Τηλ: 2493350234                                                                Προς: Τα μέλη της Δημοτικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                                      Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 όπως ισχύει, σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, δια ζώσης, της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, την 29η του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2024 ημέρα Πέμπτη και ώρα 13:30μ.μ.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για νομική υποστήριξη της Οικονομικής Υπηρεσίας σε θέματα διαγραφών και παραγραφών.

2. Αποδοχή γνωμοδότησης του δικηγόρου κ. Θεοχαρίδη Στέφανου (υπόθεση Αθ. Τσακνάκη).

3. Έγκριση πρόσληψης παιδαγωγών πρώιμης παιδικής ηλικίας με ΣΟΧ για τους παιδικούς σταθμούς στο Δήμο Ελασσόνας.

4. Εισήγηση 1ης Αναμόρφωσης προϋπολογισμού έτους 2024.

5. Εισήγηση 1ης τροποποίησης Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης έτους 2024.

6. Έκθεση εσόδων-εξόδων Δ΄ τριμήνου έτους 2023, για την εκτέλεση του προϋπολογισμού έτους 2023 του Δήμου Ελασσόνας.

7. Έγκριση των πρακτικών των τοπικών επιτροπών άρδευσης για μείωση ή επιστροφή των τελών άρδευσης.

8. Αποδοχή ποσού από τους ΚΑΠ για την κάλυψη δαπάνης μισθοδοσίας προσωπικού καθαριότητας, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου στις σχολικές μονάδες της Χώρας, για το διδακτικό έτος 2023- 2024.

9. Αποδοχή ποσού από τους ΚΑΠ για την κάλυψη δαπανών αποκομιδής απορριμμάτων ου οδικού δικτύου αρμοδιότητας Περιφερειών.

10. Έγκριση της υπ' αριθ. 6/2023 μελέτης με τίτλο «Ανακαίνιση Γραφείων ΚΕΠ του Δήμου Ελασσόνας».

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ. 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ