Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικής Επιτροπής, δια ζώσης, 24/07/2024

ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Παύλου Πανδώρα
Τηλ: 2493350234                                                   Προς: Τα μέλη της Δημοτικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                          Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 όπως ισχύει, σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, δια ζώσης, της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, την 24η του μηνός Ιουλίου του έτους 2024 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:30π.μ.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση 4ης Αναμόρφωσης προϋπολογισμού 2024.

2. Απαλλαγή υπόλογων (Προέδρων) πάγιας προκαταβολής και χορήγησης εκ νέου.

3. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για τον έλεγχο ΚΤΕΟ των αυτοκινήτων του Δήμου Ελασσόνας

4. Αποδοχή εσόδων από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους (ΚΑΠ) προς κάλυψη δαπανών εκτέλεσης έργων και επενδυτικών δραστηριοτήτων (4η, 5η, και 6η μηνιαία κατανομή του έτους 2024).

5. Αποδοχή 2ης ΄κατανομής από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους έτους 2024 για το πρόγραμμα βοήθεια στο σπίτι.

6. Έγκριση α) για προσφυγή στη διαδικασία με διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση β) των όρων των τεχνικών προδιαγραφών της μελέτης και των σχετικών όρων της διακήρυξης που αφορά την «Προμήθεια ειδών σίτισης για τις ανάγκες των Παιδικών Σταθμών του Δήμου Ελασσόνας για το έτος 2024-2025» και γ) για πρόσκληση σε τρεις τουλάχιστον(3) οικονομικούς φορείς

7. Εξειδίκευση πίστωσης για Πολιτιστικές Εκδηλώσεις στην. Κοινότητας Δολίχης του Δήμου Ελασσόνας.

8. Έγκριση ετήσιου προγραμματισμού για την πρόσληψη τακτικού και έκτακτου προσωπικού έτους 2025.

9. Επέκταση διάρκειας απασχόλησης εργαζομένου με σύμβαση Ι.Δ.Ο.Χ. στο πλαίσιο του προγράμματος απασχόλησης μακροχρόνια ανέργων ηλικίας 55-67 ετών σε επιχειρήσεις, φορείς και οργανισμούς του δημοσίου τομέα και σε επιχειρήσεις των ΟΤΑ της ΔΥΠΑ."

10. Έγκριση του φακέλου δημόσιας σύμβασης της μελέτης «Μελέτη Μέτρων και Μέσων Πυροπροστασίας των Σχολικών Μονάδων του Δήμου Ελασσόνας», Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης και συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού της Μελέτης.

11. Έγκριση αποφάσεων Δημάρχου και απολογιστικής δαπάνης, εξαιτίας φωτιάς.

12. Εξέταση αιτήσεων για παραχώρηση θέσεων στάθμευσης .

13. Έγκριση 1ου Πρακτικού για τον διαγωνισμό με τίτλο: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ (1) ΕΚΣΚΑΦΕΑ ΦΟΡΤΩΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ»

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ. 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ