Πρόσκληση Έκτακτης Συνεδρίασης ΔΣ 20-05-2015 ώρα 11:00

Σας καλούμε στην έκτακτη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 20η του μηνός Μαΐου του έτους 2015, ημέρα Τετάρτη και ώρα 11:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. «Επανασύσταση ή μη της Υπηρεσίας Δημοτικής Αστυνομίας του Δήμου Ελασσόνας σύμφωνα με τις διατάξεις του αρ. 19 του Ν. 4325/2015». Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

2. «Έγκριση αναπλήρωσης παραιτηθέντα υδρονομέα άρδευσης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Σαπουνάς.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Απάντηση στην ανακοίνωση του πρώην δημάρχου κ. Ν. Ευαγγέλου απέστειλε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, η οποία αναφέρει τα εξής:

Παρασκευή 12 Αυγούστου, 9 μ.μ.

Ξεκίνησαν και συνεχίζονται καθημερινά οι απομακρύνσεις εγκαταλελειμμένων οχημάτων από κοινόχρηστους χώρους του Δήμου Ελασσόνας μετά από σύμβαση που υπογράφ [ ... ]

Νέα διαδικτυακή πύλη δημιούργησε ο Δήμος Ελασσόνας για την προβολή 150 και πλέον επιχειρήσεων με προτεραιότητα στις επιχειρήσεις που προωθούν τοπικά προϊόντα και  [ ... ]

Με επιστολή του προς την Ομοσπονδία ΑμεΑ Θεσσαλίας, την Εθνική Συνομοσπονδία ΑμεΑ και το Διοικητή του ΟΑΕΔ καταγγέλλει ο Δήμαρχος Ελασσόνας την απαράδεκτη απόρρι [ ... ]