Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου 17-05-2022 ημέρα Τρίτη

dimotiko symvoulio elassonas-600x400

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                           Ελασσόνα 13-5-2022
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                      Αριθμ. Πρωτ.: 8360
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40200 Ελασσόνα
Πληρ: Ι. Σεμερτζίδης
Τηλ: 2493350222

Σας προσκαλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 17η του μηνός Μάϊου του έτους 2022 ημέρα Τρίτη και ώρα 14:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος. Εισηγητής Ι. Δραγατσίκης.

2. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

3. Έγκριση του δανειστικού συμβολαίου μεταξύ του Δήμου Ελασσόνας και του Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων για την εκτέλεση του έργου «Βελτίωση αγροτικής οδοποιίας Δήμου Ελασσόνας» ενταγμένου στο πρόγραμμα ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

4. Κατανομή και απόδοση της χρηματοδότησης για την κάλυψη των λειτουργικών δαπανών των σχολείων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

5. Απόδοση της χρηματοδότησης για την υλοποίηση του Προγράμματος Σχολικού Τροχονόμου. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

6. Διόρθωση της υπ' αριθμό 44/2022 απόφασης του Δ.Σ. ως προς την χρέωση για την άρδευση λειμώνα/σόργου. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

7. Ορισμός υδρονομέων σε αντικατάσταση παραιτηθέντων. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

8. Έγκριση του πορίσματος της επιτροπής καθορισμού του μισθώματος για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στον Οικισμό Ανάληψης της Κοινότητας Συκέας. Εισηγητής Δ. Καρανίκας.

9. Εξέταση κοινού αιτήματος ομάδας μοντελιστών για δωρεάν παραχώρηση της χρήσης έκτασης 1.000 τ.μ. του πάρκου της Κοινότητας Καλλιθέας για την πραγματοποίηση προπονήσεων – επιδείξεων. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

Σημ: Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί τηρώντας τα προβλεπόμενα μέτρα περιορισμού διασποράς του κορονοϊού.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ

Πρόστιμο 20 € για εκπρόθεσμες δηλώσεις

Μετά από ενημέρωση της ΔΕΔΔΗΕ Ελασσόνας σας ενημερώνουμε ότι για την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 έχει προγραμματιστεί διακοπή ρεύματος στην πόλη της Ελασσόνας και σε π [ ... ]