Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου 03-06-2022 ημέρα Παρασκευή

dimotiko symvoulio elassonas-600x400

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                   Ελασσόνα 30-5-2022
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                              Αριθμ. Πρωτ.: 9735
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40200 Ελασσόνα
Πληρ: Ι. Σεμερτζίδης
Τηλ: 2493350222

Σας προσκαλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 3η του μηνός Ιουνίου του έτους 2022 ημέρα Παρασκευή και ώρα 14:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Κατανομή πιστώσεων ΣΑΤΑ. Εισηγητής Ι. Δραγατσίκης.

2. Κατανομή πιστώσεων για την κάλυψη δράσεων πυροπροστασίας. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

3. Ορισμός υδρονομέα άρδευσης σε αντικατάσταση παραιτηθέντα. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

4. Έγκριση πρωτοκόλλων προσωρινής και οριστικής παραλαβής έργων. Εισηγητής Ι. Δραγατσίκης

5. Σύσταση επιτροπής για την προσωρινή και οριστική παραλαβή έργου και κλήρωση του Δ.Σ. που θα συμμετέχει σε αυτή. Εισηγητής Ι. Δραγατσίκης

6. Έγκριση εκμίσθωσης του δημοτικού ξενώνα Βερδικούσιας. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

7. Γνωμοδότηση επί μελέτης περιβαλλοντικών επιπτώσεων για την εγκατάσταση φωτοβολταϊκών σταθμών στην Κοινότητα Λόφου. Εισηγητής Δ. Καρανίκας.

8. Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου στο Πρωτοβάθμιο Συμβούλιο Επιθεώρησης Θεάτρου και Κινηματογράφου της Π.Ε. Λάρισας. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

Σημ: Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί τηρώντας τα προβλεπόμενα μέτρα περιορισμού διασποράς του κορονοϊού.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

3. Πρόεδρο Κοιν. Βερδικούσιας για τη συζήτηση του 6ου θέματος.

4. Πρόεδρο Κοιν. Λόφου για τη συζήτηση του 7ου θέματος

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ

ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ «ΑΓΡΟΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ 5 ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ (ΓΑΛΑ, ΚΡΕΑΣ, ΚΡΑΣΙ, ΜΕΛΙ & ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΦΥΤΑ)»