Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου 27-6-2022 ημέρα Δευτέρα

dimotiko symvoulio elassonas-600x400

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                  Ελασσόνα 23-6-2022
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                             Αριθμ. Πρωτ.: 11520
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40200 Ελασσόνα
Πληρ: Ι. Σεμερτζίδης
Τηλ: 2493350222

Σας προσκαλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 27η του μηνός Ιουνίου του έτους 2022 ημέρα Δευτέρα και ώρα 20:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος. Εισηγητής Ι. Δραγατσίκης.

2. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

3. Έγκριση της έκθεσης εσόδων – εξόδων Α' τριμήνου 2022 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

4. Απόδοση της τακτικής χρηματοδότησης μηνός Ιουνίου ύψους 30.900,66 € στον ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

5. Έγκριση συμμετοχής του Δήμου στη συνδιοργάνωση πολιτιστικών και αθλητικών εκδηλώσεων. Εισηγητής Κ. Πασχόπουλος.

6. Έγκριση πρωτοκόλλου καταστροφής άχρηστου ηλεκτρονικού υλικού. Εισηγητής Κ. Πασχόπουλος.

7. Έγκριση διάθεσης και εκμίσθωσης των χώρων για τη διενέργεια της ετήσιας εμποροπανήγυρης Ελασσόνας. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

8. Αποδοχή της δωρεάν παραχώρησης της χρήσης αυτοκινήτων της ΔΕΥΑΕΛ στον Δήμο Ελασσόνας. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

9. Εξέταση αιτήματος μείωσης των μισθωμάτων των σχολικών κυλικείων. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

10. Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου στη Γ.Σ. του Κέντρου Πρόληψης ΟΡΦΕΑΣ – ΟΚΑΝΑ. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

Σημ: Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί τηρώντας τα προβλεπόμενα μέτρα περιορισμού διασποράς του κορονοϊού.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ

Εθελοντική αιμοδοσία για την ενίσχυση της τράπεζας αίματος του Δήμου διοργανώνει την Τετάρτη 29 Ιουνίου 2022 ο Δήμος Ελασσόνας από τις 9:00 π.μ. έως τις 13:00 μ.μ. στον χώρ [ ... ]

Σε Ειδική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας θα συζητηθεί την ερχόμενη Δευτέρα 27 Ιουνίου και ώρα 19:00 μ.μ. στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Κατασ [ ... ]