Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου 22-7-2022 ημέρα Παρασκευή

dimotiko symvoulio elassonas-600x400

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                       Ελασσόνα 18-7-2022
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                  Αριθμ. Πρωτ.: 13298
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40200 Ελασσόνα
Πληρ: Ι. Σεμερτζίδης
Τηλ: 2493350222

Σας προσκαλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 22α του μηνός Ιουλίου του έτους 2022 ημέρα Παρασκευή και ώρα 20:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Γνωμοδότηση επί προσωρινών κυκλοφοριακών ρυθμίσεων στην Κοινότητα Ελασσόνας λόγω της κατασκευής κυκλικού κόμβου. Εισηγητής Δ. Καρανίκας.

2. Έγκριση της έκθεσης εσόδων – εξόδων Β' τριμήνου 2022 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

3. Απόδοση της τακτικής χρηματοδότησης μηνός Ιουλίου στον ΟΚΠΑΠ ύψους 30.900,66 €. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

4. Έγκριση υποβολής αιτήματος για την έκδοση δασικών ρυθμιστικών διατάξεων καυσοξύλευσης. Εισηγητής Δ. Καρανίκας.

5. Έγκριση αύξησης των ωρών εργασίας του υδρονομέα άρδευσης στην Κοινότητα Δολίχης. Εισηγητής Ν .Γάτσας.

6. Έγκριση οργάνωσης της Γιορτής Φέτας 2022. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

7. Εξέταση αιτήματος για επιμήκυνση της μισθωτικής περιόδου από 9 σε 15 έτη ήδη μισθωμένης δημοτικής έκτασης στην Κοινότητα Μεσοχωρίου. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

Σημ: Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί τηρώντας τα ισχύοντα υγειονομικά μέτρα περιορισμού της διασποράς του κορονοϊού. Οι Δημοτικοί Σύμβουλοι μπορούν να συμμετέχουν στη συνεδρίαση και μέσω τηλεδιάσκεψης (αρ. 78 Ν. 4954/2022 ΦΕΚ Α' 136/9-7-2022) σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν παρασχεθεί.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

3. Πρόεδρος Κοιν. Μεσοχωρίου για τη συζήτηση του 7ου θέματος.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας