Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, 26/08/2022 ημέρα Παρασκευή

dimotiko symvoulio elassonas-600x400

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                               Ελασσόνα 22-8-2022
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                          Αριθμ. Πρωτ.: 15435
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40200 Ελασσόνα
Πληρ: Ι. Σεμερτζίδης
Τηλ: 2493350222

Σας προσκαλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 26η του μηνός Αυγούστου του έτους 2022 ημέρα Παρασκευή και ώρα 14:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος. Εισηγητής Ι. Δραγατσίκης.

2. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

3. Έγκριση κατανομής των πιστώσεων ΣΑΤΑ Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

4. Έγκριση απευθείας εκμίσθωσης του χώρου εγκατάστασης του λούνα – πάρκα της ετήσιας εμποροπανήγυρης Ελασσόνας και καθορισμός των σχετικών όρων μετά από άγονες δημοπρασίες. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

5. Απόδοση της τακτικής χρηματοδότησης μηνός Αυγούστου ύψους 30.900,66 € στον ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής Γ. Κυριλλίδης.

6. Έγκριση τροποποίησης του ΟΕΥ της ΔΕΥΑΕΛ. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

7. Επικαιροποίηση των 68/2013 και 95/2013 αποφάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου αναφορικά με ανταλλαγή δημοτικού οικοπέδου με ιδιωτικό οικόπεδο στην Κοινότητα Ελασσόνας. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

8. Έγκριση αύξησης των ωρών εργασίας του υδρονομέα άρδευσης στην Κοινότητα Δολίχης. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

Σημ: Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί τηρώντας τα ισχύοντα υγειονομικά μέτρα περιορισμού της διασποράς του κορονοϊού. Οι Δημοτικοί Σύμβουλοι μπορούν να συμμετέχουν στη συνεδρίαση και μέσω τηλεδιάσκεψης (αρ. 78 Ν. 4954/2022 ΦΕΚ Α' 136/9-7-2022) σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν παρασχεθεί.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ

Η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού, Παιδείας και Δια Βιου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας, τιμώντας την 110η Απελευθέρωση της Ελασσόνας από τον Τουρκικό Ζυγό, παρου [ ... ]

Μετά από επικοινωνία που είχε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας με το Γραφείο του Υφυπουργού στον Πρωθυπουργό κ. Χρήστου Τριαντόπουλου, άμεση ήτανε η ανταπόκριση τ [ ... ]