Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου, δια ζώσης, 21/03/2024 ημέρα Πέμπτη

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                               Ελασσόνα 14-3-2024
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                          Αριθμ. Πρωτ.:4661
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40200 Ελασσόνα
Πληρ: Ι. Σεμερτζίδης

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Σας προσκαλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας η οποία θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 21η του μηνός Μαρτίου του έτους 2024 ημέρα Πέμπτη και ώρα 14:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Επιλογή Συμπαραστάτη του Δημότη και της Επιχείρησης. (Επανάληψη της διαδικασίας επιλογής). Εισηγητής Ι. Καριπίδης.

2. Καθορισμός της αρδευτικής περιόδου 2024 και έγκριση πρόσληψης υδρονομέων άρδευσης (καθορισμός αριθμού και θέσεων). Εισηγητής Κ. Έξαρχος.

3. Έγκριση τροποποίησης του Καταστατικού του Αναπτυξιακού Οργανισμού Τοπικής Αυτοδιοίκησης «ΑΕΝΟΛ Α.Ε.». Εισηγητής Ν. Γάτσας.

4. Συγκρότηση της Δημοτικής Επιτροπής Ισότητας. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

5. Συγκρότηση του Συμβουλίου Μεταναστών και Προσφύγων. Εισηγητής Ν. Γάτσας.

6. Έγκριση 2ου ΑΠΕ του έργου «Αποκατάσταση – βελτίωση αγροτικής οδοποιίας Δ.Ε. Βερδικούσιας». Εισηγητής Δ. Καρανίκας.

7. Έγκριση πρωτοκόλλου παραλαβής του έργου «Διαμόρφωση πεζοδρομίων στην Κοινότητα Σκαμνιάς». Εισηγητής Δ. Καρανίκας

8. Έγκριση συνδιοργάνωσης πολιτιστικών – αθλητικών εκδηλώσεων. Εισηγητής Α. Δημουλάς.

9. Εξέταση αιτήματος του Μορφωτικού Εκπολιτιστικού Συλλόγου Λουτριωτών για δωρεάν παραχώρηση της χρήσης αίθουσας του Δημοτικού Σχολείου Λουτρού. Εισηγητής Α. Δημουλάς.

10. Έγκριση προσχώρησης στους όρους της ειδικής σύμβασης δεσμευμένου λογαριασμού με το Ταμείο Παρακαταθηκών & Δανείων για την υλοποίηση του έργου «ΟΛΥΜΠΟΣ – ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ». Εισηγητής Κ. Πασχόπουλος.

11. Κατανομή πιστώσεων για την κάλυψη δράσεων πυροπροστασίας. Εισηγητής Κ. Πασχόπουλος.

12. Έγκριση απολογισμού εσόδων – εξόδων, ισολογισμού και αποτελεσμάτων χρήσης έτους 2018 του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής Κ. Πασχόπουλος.

Αποδέκτες:
1. κ. Δήμαρχος.
2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ

ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

Για να δείτε τις εισηγήσεις παρακαλώ πατήστε εδώ