Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 13-11-2014 ώρα 14:00

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 13η του μηνός Νοεμβρίου του έτους 2014, ημέρα Πέμπτη και ώρα 14.00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός όρων, διάθεση πίστωσης ανοικτού διαγωνισμού για την προμήθεια υγρών καυσίμων (πετρέλαιο θέρμανσης, πετρέλαιο κίνησης, βενζίνης αμόλυβδης και υγραέριο) Δήμου Ελασσόνας, Νομικών Προσώπων & Επιχειρήσεων για το έτος 2015.

2. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός όρων πρόχειρου διαγωνισμού για την προμήθεια τροφίμων για τους Παιδικούς Σταθμούς.

3. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή περιτοίχισης και θέσεων ταφής στο κοιμητήριο Δ.Κ. Ελασσόνας»

4. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή στεγάστρου λαϊκής αγοράς».

5. Ανάθεση εκπόνησης μελέτης «Τοπογραφική μελέτη αγροτικού δρόμου από την παλαιά δημόσια μέχρι τα όρια του Οικισμού (μέσω βλάχας) Δ.Κ. Τσαριτσάνης».

6. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή οστεοφυλακείων».

7. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Διαπλάτυνση οδού Μεγ. Αλέξανδρου στη συμβολή με τις οδούς 6ης Οκτωβρίου και Μητ. Ιακώβου».

8. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του 1ου υποέργου «Έργο κατασκευής υπολοίπου αποχετευτικού δικτύου Δ.Δ. Κρανιάς» της πράξης με τίτλο «Ολοκλήρωση δικτύου αποχέτευσης Κρανιάς, κατασκευή κεντρικού αποχετευτικού αγωγού και εγκατάστασης επεξεργασίας λυμάτων».

9. Διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2014.

10. Έγκριση δικαστικού συμβιβασμού για την αποπληρωμή οφειλών δύο προκατασκευασμένων εστιών τζακιού στον κ. Ευάγγελο Μπρακατσά.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ