Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 11-05-2015 ώρα 14:00

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 11η του μηνός Μαϊου του έτους 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έκθεση εσόδων – εξόδων (Α΄ τριμήνου 2015) για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού έτους 2015.

2. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας για το έργο «Αγροτική παραγωγή – Τουρισμός (ανάδειξη ευκαιριών) Δήμου Ελασσόνας».

3. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας «Εκμίσθωσης δημοτικού ξενώνα Δ.Κ. Λιβαδίου».

4. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας «Εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης Τ.Κ. Κεφαλοβρύσου».

5. Έγκριση δαπανών διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2015.

6. Ανάθεση εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή οστεοφυλακίου στο κοιμητήριο Κοκκινόγης».

7. Ανάθεση εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση δημοτικής αποθήκης στη θέση «Παράδεισος».

8. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή τοιχίου αντιστήριξης, θέσεων ταφής, οστεοφυλακίων και συντήρηση λοιπών εγκαταστάσεων εντός κοιμητηρίου Ελασσόνας».

9. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή κιγκλιδωμάτων και βοηθητικού χώρου στο Ειδικό Σχολείο Γαλανόβρυσης».

10. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Επένδυση κλίμακας έναντι Δημαρχείου Ελασσόνας».

11. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίων και ηλεκτροφωτισμός εντός σχεδίου πόλης Ελασσόνας».

12. Καθορισμός όρων διακήρυξης δημοπρασίας «Εκμίσθωση αίθουσας δεξιώσεων του κοιμητηρίου Ελασσόνας».

13. Καθορισμός όρων διακήρυξης του δημοτικού ξενώνα Δ.Κ. Βερδικούσιας».

14. Καθορισμός όρων δημοπρασίας του χώρου της εμποροπανήγυρης Αναλήψεως στην Τ.Κ. Συκέας έτους 2015.

15. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση Παράσχου Καμπόζη).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ