Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, 30/11/2021

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                              Ελασσόνα 26-11-2021
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                             Αρ.Πρωτ:21228
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57,40200 Ελασσόνα
Πληρ: Δάσιου Μελιτίνη                                Προς: Τα μέλη της Οικονομικής
Τηλ: 2493350241                                       Επιτροπής του Δήμου

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, την 30η του μηνός Νοεμβρίου του έτους 2021 ημέρα Τρίτη και ώρα 09:00 π.μ. , για λήψη αποφάσεων επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Εισήγηση 14ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων-εξόδων του Δήμου Ελασσόνας οικ.έτους 2021.

2. Έγκριση Πρακτικού της Επιτροπής Επίλυσης Φορολογικών Διαφορών.

3. Έγκριση εξειδίκευση πίστωσης για τις χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις 2021.

4. Λήψη απόφασης για έγκριση ή μη παράτασης της συμβατικής προθεσμίας της υπηρεσίας: «Συμβουλευτικές υπηρεσίες για τη συμμετοχή του Δήμου σε ευρωπαϊκά προγράμματα, διασύνδεση και επανασχεδιασμό ταυτότητας».

5. Έγκριση του επικαιροποιημένου τεύχους της Ειδικής Συγγραφής Υποχρεώσεων της 09/2020 μελέτης με τίτλο «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΤΑΦΗΣ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ», έγκριση τευχών δημοπράτησης- καθορισμός τρόπου εκτέλεσης- συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού του έργου «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΤΑΦΗΣ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ».

6. «Έγκριση του επικαιροποιημένου τεύχους της Ειδικής Συγγραφής Υποχρεώσεων της 11/2019 μελέτης με τίτλο «ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙΟΥ», έγκριση τευχών δημοπράτησης- καθορισμός τρόπου εκτέλεσης- συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού του έργου «ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙΟΥ».

7. Λήψη απόφασης περί άσκηση ή μη ένδικων μέσων (απ.578/2021 Μονομελούς Πρωτοδικείου Λάρισας-Διαδικασία ασφαλιστικών μέτρων-υπ.Δερβένη).

Για τη συμμετοχή τους στη συνεδρίαση με φυσική παρουσία τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής πρέπει να είναι πλήρως εμβολιασμένα ή να έχουν νοσήσει το τελευταίο εξάμηνο και να χρησιμοποιούν προστατευτική μάσκα (ΚΥΑ Δ1α/Γ.Π.οικ. 72486/19.11.2021 (ΦΕΚ 5401/20.11.2021 τεύχος Β').

Η συμμετοχή στη συνεδρίαση μέσω τηλεδιάσκεψης, γίνεται με χρήση της εφαρμογής ePresence και σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν παρασχεθεί.

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχή σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ.2493350241 και 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ