Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, 22/02/2022

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                             Ελασσόνα 18-02-2022
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                             Αρ.Πρωτ:2404
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Δάσιου Μελιτίνη
Τηλ: 2493350241                                                      Προς: Τα μέλη της Οικονομικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Επιτροπής              του Δήμου

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, την 22η του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2022 ημέρα Τρίτη και ώρα 09:00 π.μ. , για λήψη αποφάσεων επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Έγκριση εξειδίκευσης της πίστωσης για την κάλυψη των δαπανών αποκριάτικων εκδηλώσεων.

2. Έγκριση της μελέτης του έργου: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΊΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΣΑΠΟΥΡΝΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ».

3. Έγκριση υποβολής αίτησης στήριξης για την υλοποίηση του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΊΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΣΑΠΟΥΡΝΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ» στη ΔΡΑΣΗ 4.3.4: «Βελτίωση πρόσβασης σε γεωργική γη και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις» του προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης (ΠΑΑ) 2014-2020.

4. Ανάκληση των υπ'αρ.435/2021 και 436/2021 αποφάσεων της Οικονομικής Επιτροπής και λήψη νέας απόφασης έγκρισης της μελέτης «Εργασίες κατεδάφισης επικίνδυνων κτιρίων και μεταφοράς αδρανών υλικών από αυτά, μετά από τον σεισμό της 3ης Μαρτίου 2021».

5. Προσφυγή στη διαδικασία της διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση, σύμφωνα με τα άρθρα 32 παρ. 2γ & 32Α του Ν. 4412/2016, για την ανάθεση της σύμβασης εκτέλεσης των εργασιών «Εργασίες κατεδάφισης επικίνδυνων κτιρίων και μεταφοράς αδρανών υλικών από αυτά, μετά από τον σεισμό της 3ης Μαρτίου 2021»- Καθορισμός των όρων και των τευχών της πρόσκλησης για διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση σε περιορισμένο αριθμό οικονομικών φορέων για την επιλογή του αναδόχου της σύμβασης - Καθορισμός των προσκαλούμενων οικονομικών φορέων - Ορισμός επιτροπής διαπραγμάτευσης και αξιολόγησης προσφορών.

6. Λήψη συμπληρωματικής απόφασης για διαγραφές ληξιπρόθεσμων βεβαιωμένων οφειλών των μελών της χορωδίας.

7. Έγκριση των όρων φανερής πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου (σχετ. η με αρ. 200/2021 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου)».

8. Εξώδικη και συμβιβαστική αποζημίωση λόγω ρυμοτομίας, κατόπιν αιτήματος της κας Αικατερίνης Μαστοροστεργίου, επί των οδών Χριστοφόρου Περραιβού και Γεωργίου Καραϊσκάκη στο Ο.Τ.230Α στο δήμο Ελασσόνας.

Για τη συμμετοχή τους στη συνεδρίαση με φυσική παρουσία τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής πρέπει να είναι πλήρως εμβολιασμένα ή να έχουν πιστοποιητικό νόσησης και να χρησιμοποιούν προστατευτική μάσκα (ΚΥΑ Δ1α/ΓΠ.οικ. 8681/11.02.2022 (ΦΕΚ 607/12.02.2022 τεύχος Β').

Η συμμετοχή στη συνεδρίαση μέσω τηλεδιάσκεψης, γίνεται με χρήση της εφαρμογής ePresence και σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν παρασχεθεί.

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ.2493350241 και 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ