Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 16/05/2023

ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Παύλου Πανδώρα
Τηλ: 2493350234                                         Προς: Τα μέλη της Οικονομικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.            Επιτροπής του Δήμου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 όπως ισχύει, σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, δια ζώσης, της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, την 16η του μηνός Μαΐου του έτους 2023 ημέρα Τρίτη και ώρα 13.00 τηρουμένων των ισχυόντων υγειονομικών μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 (άρθρο 78 του ν. 4954/2022).

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Ορισμός Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών για την προμήθεια του υποέργου 6 «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΞΥΠΝΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ» της πράξης με τίτλο «ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ».

2. Έγκριση της 3/2023 Μελέτης Ψηφιακού Μετασχηματισμού του Δήμου Ελασσόνας.

3. Έγκριση 1ου πρακτικού (αποσφράγισης δικαιολογητικών συμμετοχής και τεχνικών προσφορών) σχετικά με το δημόσιο ανοιχτό διαγωνισμό για την υπηρεσία «Ψηφιακή Ταυτότητα Δήμου Ελασσόνας».

4. Έγκριση 1ου πρακτικού (αποσφράγισης δικαιολογητικών συμμετοχής και τεχνικών προσφορών) της επιτροπής διαγωνισμού με τίτλο : Λύσεις Καινοτομίας για τον Εκθεσιακό Χώρο του Δήμου Ελασσόνας με σκοπό την Ανάδειξη του Φυσικού Περιβάλλοντος, της Ιστορίας και της Μυθολογίας του Ολύμπου»

5. Έγκριση κατ' εξαίρεση οδήγησης υπηρεσιακών οχημάτων από υπαλλήλους του Δήμου Ελασσόνας που δεν κατέχουν οργανική θέση.

6. Έγκριση 2ου πρακτικού της επιτροπής διαγωνισμού του έργου «Συντήρηση Σχολικών Κτιρίων του Δήμου Ελασσόνας».

7. Έγκριση πρακτικών προφορικής φανερής πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου «Κατασκηνώσεις Κοκκινοπηλού» της Κοινότητας Κοκκινοπηλού του Δήμου Ελασσόνας.

8. Αποδοχή ποσού από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους προς κάλυψη λειτουργικών και λοιπών γενικών δαπανών τους (Ε΄ κατανομή έτους 2023).

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ. 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ